Ciemos pie Rīgas Grebenščikova vecticībnieku kopienas bērnu Svētdienas skolas 2024.gada 9.martā

marts 14, 2024

Rīgas Grebenščikova vecticībnieku kopienas bērnu Svētdienas skola aicināja ciemos uz Masļeņicas svētkiem Daugavpils Jaunbūves kopienas bērnu svētdienas skolu.

9.martā agrā rītā mūsu svētdienas skolas audzēkņi un viņu vecāki izbrauca no Daugavpils. Rīgā mājnieki mūs sagaidīja ļoti sirsnīgi. Rīgas lūgšanu namā mūs gaidīja gardas brokastis no Irinas Šurmeles.

Pēc brokastīm mums tika organizēta ekskursija pa Vecticībnieku muzeju. Vēstures zinātņu doktors, profesors Azijs Ivanovs pastāstīja par muzeja tapšanas vēsturi, kā arī par kristietības un vecticības vēsturi. Pēc tam mēs apmeklējām templi, kur Azijs Ivanovs stāstīja par tempļa tapšanas vēsturi.

Pulksten 12 sākās Masļeņicas svētki. Rīgas Svētdienas skolas bērni bija sagatavojuši interesantu priekšnesumu, bet skolotājas spēlēja jautras spēles. Folkloras ansamblis priecēja ar tautas dziesmām un riņķa dejām. Riņķa dejas mijās ar aktīvām spēlēm, kurās ar prieku piedalījās ne tikai bērni, bet arī pieaugušie. Svētku noslēgumā mūsu puiši sveicināja visus klātesošos ar gaidāmo Masļeņicas nedēļu.

Turpmāk mums bija svētku tējas vakars ar pankūkām, pīrāgiem un saldumiem, ko bija laipni sarūpējuši mūsu vecāki. Un visbeidzot, mūsu Svētdienas skolas audzēkņi saņēma dāvanas, lai atcerētos tikšanos.

Svētki pagāja draudzīgā un gaišīgā atmosfērā. Tikšanās laikā bērni un pieaugušie iepazinās, kā arī uzzināja daudz jauna par Masļeņicas nedēļas svinēšanas un gavēņa gatavošanās tradīcijām. Šādas tikšanās mūs vieno un padara par vienu lielu ģimeni. Gan bērniem, gan pieaugušiem bija tik interesanti un jautri, ka nepamanījām, ka jādodas mājās.

Daugavpils Jaunās būvniecības kopiena, garīgie mācītāji, skolotāji, svētdienas skolas audzēkņi, vecāki sirsnīgi pateicas Rīgas Grebenščikova vecticībnieku kopienai, Irinai Šurmelei, Tatjanai Volginai, Svētdienas skolas skolotājiem, folkloras ansamblim, skolēniem un viņu vecākiem, kā arī visiem pasākuma organizatoriem un dalībniekiem par sirsnīgo uzņemšanu un viesmīlību.

Lai Dievs jums palīdz jūsu lietās un centienos!

  

  

  

  

Vairāk fotogrāfiju sadaļā “Galerija”                                             Foto V.Rostovs